Personal

//Personal
Personal 2018-08-06T22:22:03+00:00

Behöver du komma i kontakt med någon av oss?

Här nedan hittar du kontaktuppgifter till vår personal.

Åke Nyqvist

VD

Mobil: 070-685 25 00
E-post: ake.nyqvist@chesterton.com

Energioptimeringar

Johan Edwards

Vice VD

Mobil: 070-814 81 40
E-post: johan.edwards@chesterton.com

IT
Administration

Christoffer Nyberg

Plats-Försäljningschef

Mobil: 070-999 97 79
E-post: christoffer.nyberg@chesterton.com

Personal
Försäljning
Ekonomi/Administration
ISO/Miljö
Utveckling och framtid

Per Båtman

Kund-Produktansvarig ARC Stockholm-Uppsala län

Mobil: 070-625 38 07
E-post: batman@spangs.se

Projektansvarig
ARC Kompositer
Tekniska Produkter
Kompositer – metall & betong
Funktion-Helhetslösningar

Christer Hallner

Kund-Produktansvarig ARC Gävleborgs län

Mobil: 070-889 08 89
E-post: christer.hallner@chesterton.com

Kompositbeläggning
Roterande utrustning

Leif Boda

Kund/Teknisk support

Mobil: 0733-66 56 47
E-post: boda@spangs.se

Roterande utrustningar
Övriga specialiteter
Helhetslösningar
Planering av uppföljning av servicearbeten
Mekaniska tätningar
Laseruppriktningar
Tillståndsövervakning
Funktion-Helhetslösningar

Henrik Boda

Service-Verkstadschef
Uppsala & Gävleborgs län

Mobil: 0735-31 31 67
E-post: h.boda@spangs.se

Roterande utrustningar
Mekaniska tätningar
Box- och planpackning
Laseruppriktningar
Balanseringar

Jan Olsen

Service-Verkstadschef
Stockholms län

Mobil: 0735-41 19 19
E-post: jan@spangs.se

Planering & uppföljning av service- och verkstadsarbeten
Roterande utrustningar
Mekaniska tätningar
Box- och planpackning
Laseruppriktningar
ISO-samordnare verkstad

Nicklas Strömberg

Teknik-Kundansvarig Stockholms län

Mobil: 0735-31 41 40
E-post: stromberg@spangs.se

Roterande utrustningar
Mekaniska tätningar
Box- och planpackning
Laseruppriktningar
Balanseringar
Funktion-Helhetslösningar
ISO-Samordnare verkstad

Michael Hallman

Teknik-Kundansvarig Stockholm-Uppsala län

Mobil: 0761-62 59 80
E-post: hallman@spangs.se

Projekt
Roterande utrustningar
Mekaniska tätningar
Kompositbeläggning för metall och betong
Box- och planpackning
Tekniska produkter
Funktion-Helhetslösningar

Robert Karlsson

Teknik-Kundansvarig Gävleborgs län

Mobil: 070-385 81 30
E-post: robert@spangs.se

Roterande utrustningar
Mekaniska tätningar
Box- och planpackning
Laseruppriktningar
Balanseringar
Funktion-Helhetslösningar

Tommy Spång

Affärsutvecklingsansvarig för FluidEfficiency och konceptförsäljning

Mobil: 0708-10 06 75
E-post: tommy@spangs.se

Roterande utrustningar
Funktion-Helhetslösningar
Energioptimeringar

Jonas Fors

Tekniker-Projektledare FluidEfficiency

Mobil: 0735-31 31 17
E-post: fors@spangs.se

Balanseringar i fält, 1- och 2-plan
Pumpmätningar (eleffekt, tryck, flöde, temperatur, varvtal mm)
Certified Pump System Auditor (CPSA) via BPMA
Förebyggande underhåll
Tillståndskontroll
LCC-beräkningar
Rapporter
ISO-samordnare dokumentation

Assar Åkerman

Pumpkonsult

Mobil: 070-759 55 01
E-post: assar.akerman@telia.com

Optimering av pumpar i process- och VA-sektorn med avseende på energi och funktion
Utredning och felsökning av pumpar/system
Ekonomisk bedömning av investering eller uppgradering
Kontroll av pump mot driftdata
Upprätta kravspecifikationer och granska anbud inför upphandling av pumpdrifter
Utbildningar i pumpteknik

Niklas Stauss

Servicetekniker

Mobil: 0761-84 47 92
E-post: stauss@spangs.se

Roterande utrustningar
Mekaniska tätningar
Box- och planpackning
Laseruppriktningar

Jesper Rydén

Servicetekniker

Mobil: 0705-84 29 54
E-post: jesper@spangs.se

Roterande utrustningar
Mekaniska tätningar
Box- och planpackning
Laseruppriktningar

Christopher Spång

Servicetekniker

Mobil: 076-051 14 00
E-post: christopher@spangs.se

Roterande utrustningar
Mekaniska tätningar
Box- och planpackning
Laseruppriktningar

Mauritz Råvik

Servicetekniker

Mobil: 08-608 11 90
E-post: ravik@spangs.se

Roterande utrustningar
Mekaniska tätningar
Box- och planpackning
Laseruppriktningar

Michael Knudsen

Kompositbeläggning

Mobil: 073-527 30 80
E-post: michael.knudsen@chesterton.com

Servicetekniker
Kompositbeläggning

Robert Knudsen

Servicetekniker

Mobil: 0730-30 25 90
E-post: robert.knudsen@spangs.se

Roterande utrustning
Kompositbeläggning

Jesper Ståhlberg

Servicetekniker

Mobil: 0763-45 38 64
E-post: jesper.stahlberg@spangs.se

Roterande utrustning
Kompositbeläggning

Emelie Spång

Ekonomi-Support försäljning

Telefon: 08-608 11 90
E-post: emelie@spangs.se

Fakturafrågor
Beställningar
Reservdelar

Minna Spång

Försäljning Luftrening Desinfinator

Mobil: 0735 217 244
E-post: minna@spangs.se

Försäljning
Avtal
Dokumentation